Hakkımızda

vision

CapitalBank, günümüz piyasa koşullarında, devamlılık gösteren iletişimin ve servis hizmet kalitesinin müşteri memnuniyetinde anahtar görevi gördüğünün farkındalığı ile hareket etmektedir. Kurumumuz müşterilerine daha yakın hizmet verebilmek için şube ağını her geçen gün daha da yaygınlaştırarak hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Müşteri hizmet kalitemizle övünen bir banka olarak bu standartların tüm banka personellerimiz tarafından uygulanması ve bunun prensip edinilmesine önem vermekteyiz. Şube personellerimizin almış oldukları ileri düzeydeki eğitimler ve bankacılık sektöründeki deneyimleri sayesinde bu servis standartları tabii bir şekilde oluşmakta ve uygulanmaktadır.

CapitalBank olarak müşterilerimizin özellikli ihtiyaçlarına cevap vermek ve yeni ürünler geliştirmek için sürekli pazar koşullarını incelemekte, piyasada oluşabilecek riskleri ölçmekte ve bu şartlar içerisinde operasyonda olan şirket ve şahısların mali durumlarını incelemekteyiz. Bu değerlendirmenin sonucunda müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına bireysel ve ticari bankacılık ürünleri oluşturup kendilerine seçenek olarak sunmaktayız.

Yabancı müşterilerimiz, CapitalBank’ın kendilerine uygun olarak tasarlanan şubelerinde İngilizce ve Rusça konuşabilen müşteri temsilcilerimizden verimli ve hızlı bir şekilde hizmet alarak işlemlerini en kısa sürede tamamlayabilmektedirler.

Uluslararası bankalarla aracı işlemler için yapılan somut anlaşmalar sayesinde CapitalBank’ın müşterileri yurt dışı transferlerini hızlı bir şekilde yapabilmekte ve buna bağlı olarak şubelerimizden veya gelişmiş internet bankacılığımız üzerinden ayrıcalıklı hizmet alabilmektedirler.

Dünden Bugüne CapitalBank 

Bankacılık Lisansını 11 Temmuz 2012 yılında alarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bankacılık sektörüne resmi olarak giriş yaparak 26/09/2012 tarihli KKTC Bakanlar Kurulu onayı ile Kıbrıs Kapitalbank Ltd adı altında bankacılık hizmetlerinde adını duyurmaya başlamış, Bankamız misyon ve vizyon ilkeleri ışığında kısa zamanda rakiplerinden ayrışarak, sağlam adımlarla ilerleyen ve gelişen bir kurum haline gelmek için büyük bir gayretle çalışmalarına devam etmektedir

Sağlam temellere dayanan, sürdürülebilir büyümeye uygun bir banka olma yolunda her geçen gün hızla yol almaya devam ediyoruz. Çok kısa zamanda sektörümüzde en hızlı büyüyen, esnafımızı, ticaret erbabımızı, her nevi ülke şirketlerimizi ve yatırımcılarımızı en hızlı finanse eden banka olarak piyasamızda farkımızı hissettirmekten gurur duyuyoruz.

Bireysel Bankacılık anlamında da ilerlemek isteyen Capitalbank, 2015 yılında TC. Ziraat Bankası A.Ş. ile dev bir anlaşmaya imza atarak “Prime” adıyla kendi markasını yaratarak Kart, Pos ve en geniş ATM ağına girmiş oldu.

Ekonomimizin yükselen yıldızı Bankamız- Kıbrıs Kapitalbank Ltd, 2018 yılı itibarı ile sektörün ortalama büyüme oranının 2 kat üzerinde büyüme hızı ile rakiplerinin oldukça ilerisine geçip, 2018 yılı içinde %53 aktif büyüme oranıyla birinci Banka ünvanını elde etmiş, 2022 yılı itibarı ile 7,203 milyon TL’yi aşmış aktif büyüklük ve tüm ülke sınırlarımıza yayılmış 18 şubesi ile ülkemizin en hızlı gelişen, itibarlı ve en güçlü finansal kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmiştir. 

Bir bankanın başarılı olmasında sermaye yapısı, sermayedarının gücü, ekip ve insan kalitesi gibi unsurlar hiç şüphesiz en önemli faktörlerdir. K.KapitalBank Ltd olarak en büyük avantajımız, sermayedarımızın gücü ve desteğinin yanında, genç, dinamik, hırslı, başarı odaklı bir ekibe sahip olmamızdır.

Bankacılık ürün ve hizmet yelpazesinde hızlı ve verimli bir şekilde hizmet vermeye odaklandığımız yapıda, her müşterinin kendini özel hissedeceği bir anlayış ile hizmet süreçlerimizi devamlı güncelleyerek ayni zamanda, sürdürdüğümüz insan kaynaklarımız ve en son teknolojik yatırım politikalarımız ile güçlenmeye devam ediyoruz. Sürekli olarak ülkemiz ekonomisinin finansmanına katkı sağlayan Bankamızın, genç bankacılara önemli istihdam fırsatları sunmasından dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Vizyonumuz

Bulunduğu coğrafyada dünya standartlarında çözüm odaklı hizmet anlayışı ile müşterilerinin tercih ettiği ilk banka olmak

Misyonumuz

 • Hizmet sunumunda, hedefimizi oluşturan tüm sektör ve müşteri gruplarında en çok tercih edilen banka olmak,
 • Müşterilerimize, nitelikli çalışanlarımız, yaygın şube ağımız ve şube dışı hizmet kanallarımız ile eksiksiz, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmak,
 • Yüksek iş ahlakı prensiplerimize taviz vermeksizin uymak,
 • Etkin bir risk yönetimi anlayışı ile hareket etmek,
 • Tercih edilen işveren olmak ve çalışanlarımıza kişisel ve mesleki gelişimlerini teşvik edici programlar ve eğitim imkanları sunmak,
 • Müşteri odaklı yaklaşımımızı tüm çalışanlarımıza yaymak,
 • Sadakati, sorumluluk almayı ve yaratıcı olmayı desteklemek ve teşvik etmek.

Özetle, müşteri, ortaklar ve çalışanların fayda ve mutluluğunu gözeterek, ekonomik değer yaratmak suretiyle önde gelen banka olmak.

Çalışma Prensiplerimiz

 • Müşteriye, ekonomi mantığı içinde mükemmeli sunmak,
 • Dürüstlük ilkesine sıkı sıkıya bağlı olmak,
 • Bankacılık disiplinini hiç bir zaman elden bırakmamak,
 • Yaratıcılığı desteklemek,
 • Toplumsal yükümlülüklerimiz karşısında taviz vermemek.

Stratejimiz

Vizyon ve amaçlarımıza ulaşmak üzere “müşteriye en yakın banka olma temeline dayalı sürdürülebilir kârlı büyüme”dir.